A délelőtti pesszimizmus dél körül köddé vált, majd egyre több vevő érkezett a budapesti börzére. A kereskedés első felében a negatív tartományban ingadozott az irányadó index, később azonban megindult felfelé, s a zárás előtti hirtelen ugrás eredményeként a napi maximumán, 30 118 ponton, egyben új történelmi csúcson végzett.
A vezető részvények közül egyedül a Magyar Telekom nem járult hozzá a BUX erősödéséhez, a távközlési papír ugyanis több mint 1 százalékkal, 970 forintra értékelődött le. A többiek azonban remekül szerepeltek, az OTP-részvények 8,2 milliárd forintos forgalomban 1,2 százalékkal, a soha nem látott 10 939 forintos zárószintre emelkedtek. A napközben még csekély mínuszban is megforduló Mol végül – elsősorban a ragyogó hajrának köszönhetően – 1,7 százalékkal, 29 640 forintra drágult. A gyógyszerszektort sem vetették meg a befektetők, az ágazat nagyobbika, a Richter árfolyama másfél százalékkal, 38 545 forintra emelkedett, a kisebbik cég, az Egis pedig 1,7 százalékkal értékelődött fel, ami 23 890 forintos záróárat jelent.
A kisebb és közepes társaságok zöme többletet tudott elérni, de akadtak kivételek is. Ilyen volt például a Rába, amely 0,4 százalékos süllyedést követően 2186 forinton fejezte be a hétfőt, s veszített értékéből a rendkívüli közgyűlést tartó econet.hu is. A másik oldalon állt egyebek mellett a szűk 4 százalékos pluszt abszolváló Synergon vagy a 2 százalékkal gyarapodó Állami Nyomda.
