BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csaknem húszmilliárd forint az OTP Alfa III.-ban

2007. július 23. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bő húszmillió forint híján 20 milliárd forintért vásároltak a befektetők a július közepéig tartó jegyzés során az OTP Alfa III. tőkegarantált alap jegyeiből, ezzel az ország második legnagyobb hasonló konstrukciója jött létre (az OTP-nél pedig messze ez a legnagyobb garantált alap). Ebben nyilván szerepe volt a befektetési jegyekhez mellékelt, évi 12 százalékos kamatozású akciós betétnek is. Hasonló időszakban, július 20-ig lehetett jegyezni a K&H Alapkezelő két alapját is, a K&H Euro Fix Plusz 4 nevű konstrukcióban 4,5 millió euró, a K&H Fix Plusz 19.-ben pedig 2,9 milliárd forint gyűlt össze.
Érdekesnek ígérkezik a hazai befektetési piacon az augusztus végi időszak, amikor több milliárd forintnyi, az egy évvel ezelőtti kamatadóhajrában lekötött éves betét is felszabadulhat. A folyamatosan kapható termékeken kívül ebbe az időszakba esik már a K&H következő alapsorozata, a K&H Fix Plusz 20., a K&H Euró Fix Plusz 5. és a K&H Dollár Fix Plusz 3., amelyeket szeptember 7-ig árulnak. Ezek minimális és maximális hozama is eltér egymástól, ráadásul az eurós alap európai, a dolláros alap amerikai részvények, a forintos alap pedig vegyes nemzetközi részvénykosár teljesítményétől függően fizet majd hozamot. A devizás alapok háromévesek, a forintos alap alig több mint kétéves futamidejű lesz.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet