Folytatja devizaárfolyamtól függő kamatozású kötvényeinek kibocsátását a Raiffeisen Bank. A július 12-i aukció során az új, Raiffeisen Trend IV. kötvényekre kereken 8 milliárdnyi ajánlatot adtak be, és pontosan ennyit fogadtak el – derül ki a pénzintézet hirdetményéből. A vevők számát és az elért átlagárat nem tették közzé, de amint megtudtuk, a csomagot intézményi befektetők jegyezték le. A kötvények a továbbiakban a napi árjegyzésnek köszönhetően a készlet erejéig hozzáférhetők a magánszemélyek számára, minimum százezer forintért lehet belőlük vásárolni. Pénteken 98,99 százalékos vételi és 100 százalékos bruttó – felhalmozott kamatokkal együtt értendő – eladási árfolyamot jegyeztek a papírokra.
A kötvény egyébként – májusban kínált elődjével megegyezően – a július 16-tól számított fél évig éves szinten fix 9 százalékos kamatot fizet, ezután marad 9 százalék a kamat azokon a napokon, amelyeken az MNB hivatalos forint/euró árfolyama nem lép ki a 239 és 275 forintos sávból. Amikor az árfolyam ezen a sávon kívül van, az adott napra nem jár kamat. A kamatfizetés félévente esedékes, a papírokat nem vezetik be a tőzsdére. Az árjegyzésre a bank a tájékoztatóban hivatalos kötelezettséget nem vállalt, bár a gyakorlatban ritkán adódhatnak olyan extrém piaci viszonyok, amikor ennek akadálya lenne.
