BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lejtmenettel zárult a hét

2007. július 22. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alapvetően pesszimista hangulatban zajlott a kereskedés a hét utolsó tőzsdenapján Budapesten. Csupán a nyitás utáni percekben volt pluszban a BUX, utána fokozatos gyengülésre váltott. A legmagasabb érték napon belül 30 042, a legalacsonyabb pedig 29 736 pontnál volt, ez utóbbinál végül 54 ponttal magasabban végzett az index, ami 0,6 százalékos süllyedést jelent.
Valamennyi vezető részvény lefelé tartott, a legjelentősebb visszaesést a 13,6 milliárd forintos forgalmat felmutató OTP produkálta, árfolyama szűk 1 százalékkal, 10 806 forintig ereszkedett. A Mol-papírok utoljára 29 155 forinton kerültek új tulajdonoshoz, ami 0,7 százalékos veszteséget takar. Az eladók a Magyar Telekom piacán 0,3, a Richterén 0,5 százalékos gyengülésre késztették az árfolyamokat, így a távközlési vállalat 20 forinttal 1000 alatt, a gyógyszergyártó pedig 37 995 forinton kötött ki.
A másodvonal képviselői közül az Egis negatív irányban korrigált, 0,8 százalékkal, 23 500 forintra esett, a Fotex 1,2, az FHB pedig 0,5 százalékkal lett olcsóbb. Ezek után nem csoda, hogy a Bumix 0,2 százalékkal esett vissza – azért csak ennyivel, mert a Rába 0,5 százalékos erősödése valamelyest ellensúlyozta a pesszimista hangulatot. A dráguló kivételek közé tartozott a győri cégen kívül például a TVK, a Synergon és az Elmű. Utóbbi két társaság papírjai 2,6, illetve 4,6 százalékos többlettel elnyerték a nap nyertese címet.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet