Hullámzó teljesítményt nyújtott a budapesti börze irányadó indexe tegnap. Bár többször megindult felfelé, az egyik hegymenet során például 30 064 ponton új napon belüli csúcsot is felállított, ám az emelkedések nem bizonyultak tartósnak, így a végére csak szerény többlet jött össze. A lélektani határtól valamivel elmaradó, 29 984 pontos záróértéket eredményező 0,3 százalékos erősödés elsősorban az OTP drágulásának volt betudható.
Az összesen 8,4 milliárd forint értékben gazdát cserélő bankpapírok kereskedés közben érintették a 10 960 forintos új történelmi csúcsot jelentő szintet is, majd ettől 60 forinttal elmaradva zártak, ami szűk egyszázalékos többletnek felel meg. A Magyar Telekom a Credit Suisse célárcsökkentése ellenére pluszt tudott elérni, árfolyama 0,7 százalékkal, 983 forintra erősödött. A másik két blue chip ugyanakkor gyengült, a Mol 0,5 százalékkal, 29 350 forintig esett, a Richter-részvények pedig 0,3 százalékkal értékelődtek le, így 38 200 forinton fejezték be a kereskedést. Az utóbbi szektortársa, az Egis ugyanakkor kirobbanó formában volt, 916 millió forintos forgalomban több mint 3 százalékkal, 23 695 forintra drágult. Mivel az Egis a BUMIX legértékesebb tagja, nem meglepő, hogy a mutató másfél százalékkal került feljebb. Igaz, ehhez hozzájárult a Fotex 1,6, illetve a Danubius közel 2 százalékos többlete is, míg a Rába 0,6, az FHB pedig 0,4 százalékos gyengülése visszafogta a kis index tempóját.
