BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még olcsóbb a dollár

2007. július 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap is nyugodt napot zárt a bankközi devizapiac, az euró jegyzése nem mutatott számottevő elmozdulást a szerda esti szinthez képest. A közös európai devizát 245,50–245,70 forint körül jegyezték délelőtt, ami gyakorlatilag megegyezett az egy nappal korábbi záró árfolyammal. Délután az árfolyam ugyanebben a szűk sávban oldalazott. A forgalom rendkívül alacsony volt – tudtuk meg az ING devizakereskedőjétől, aki hozzátette, hogy az euró árfolyama jó eséllyel ma sem lép ki a 245–247 forintos sávból. A dollár kismértékben még tovább gyengült, a zöldhasú jegyzése 177,60 forint volt délután, szemben a szerda esti, 178 forint körüli árfolyammal.
A hároméves államkötvények aukcióján a felkínált 75 milliárd forintnyi papírra 171,3 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, az ÁKK ebből az előzetes tervnek megfelelő mennyiséget fogadta el. A hozamok 6,68 és 6,72 százalék között szóródtak, az átlag 6,70 százalék volt, ami a szerdai másodpiaci referenciahozamot öt bázisponttal múlta alul. Az állampapírok másodpiacán a stagnáló egyéves hozam kivételével estek a referenciamutatók, a rövid oldalon 2-3, éven túl pedig 3-4 bázisponttal süllyedtek.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet