Hazai viszonylatban jelentős mennyiségű gázt eredményező fúrásról számolt be tegnap közleményében a Mol. A Zaláta–1 névre keresztelt lelőhely egyik leglényegesebb jellemzője, hogy ez az első fontosabb eredménye a Mol–INA együttműködésnek. A találat napi 337 ezer köbméter földgázt eredményezett, ennek nyomán a határ túloldalán újabb kutatófúrásba kezdenek. A magyar olajcég ezenkívül Sávoly térségében 2,1 milliárd forintot ruház be a kőolaj-kitermelés növelésére, amivel a 80-as évek óta működő, de eddig viszonylag kis kitermelésű terület 20–25 éven keresztül akár 160 ezer tonna hozamot is elérhet.
A kitermeléssel kapcsolatos események mellett az olajcég a sajátrészvény-vásárlással sem hagyott fel, július 18-án 358 ezer 868 darab saját részvényt vásárolt a Budapesti Értéktőzsdén, 29 327 forintos átlagárfolyamon. Ezt követően 2 millió 569 ezer 529 darab A sorozatú, valamint 578 C sorozatú részvényt birtokol.
