Az elmúlt egy hónapban komolyabb hír nélkül mintegy 30 százalékkal drágult a Pannonplast árfolyama. A műanyagiparból a vagyonkezelésre átnyergelt társaság részvényeinek kurzusa tegnap napközben sokéves csúcsra, 6300 forintra emelkedett, és csak az elmúlt egy hét alatt közel 1000 forinttal került magasabbra. Szakértők szerint fundamentális alapon egyelőre nem lehet indokolni a szárnyalást.
A cég tavaly augusztusban saját vagyonbecslése alapján 4500–4700 forintra tette az egy részvényre jutó nettó vagyon nagyságát – az akkori tőzsdei jegyzés 3200–3300 forint volt –, sőt az év eleji nyilatkozatok is ezt tartalmazták. Azóta – azonkívül, hogy lezárult a Pannonplast átalakulása – nem sok konkrét dolog történt a céggel. Az alternatív energiaforrásokba történő befektetésekről szóló akkori bejelentés óta nem kerültek napvilágra új hírek. (Egyes elemzők szerint a napjainkban igen divatos energiasztori, valamint a szintén a tőzsdén szereplő Genesis-részvényeken fél év alatt elérhető 300 százalékos profit állhat a háttérben.)
A tavaly júniusban indított új üzletág az elképzelések szerint bioetanol-, biogáz- és biomassza-erőművek építésének fővállalkozói feladatait látná el, a Pannonplast Polifin A Kft.-n keresztül. A tervek már akkor is ambiciózusak voltak, 16 magyarországi bioetanolgyár építését valószínűsítették, amelyekből 2008-ig 200 millió eurót meghaladó értékű projektben szeretne a Pannonplast részt venni. További információk a menedzsment ígérete szerint a most szeptemberben bemutatandó új stratégiával együtt látnak majd napvilágot. A társaság szakértők szerint ezzel jelentősen tudná növelni a jelenlegi becslések szerint 4500–4700 forint közé eső egy részvényre jutó nettó eszközértéket.
