BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sikeres volt az Exbus-ajánlat

2007. július 18. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sikeresnek bizonyult a hétfőn lezárult Exbus-ajánlat, a két ajánlattevő magánszemély, Korányi G. Tamás és Földvári Gábor összesen 1 millió 616 ezer 418 darab részvényt vásárolhatott meg 132 forintos árfolyamon. Az ajánlat lebonyolításában a CIB Bank volt a közreműködő. Ez volt az első tőzsdei részvényre szóló nyilvános vételi ajánlat Magyarországon, ahol az ajánlatot magánszemélyek jegyezték.
Korányi G. Tamás (a NAPI Gazdaság főszerkesztője), az Exbus elnöke a felajánlott részvények kétharmadát, társa, a vele tavaly július óta szorosan – és bejelentett módon – együttműködő Földvári Gábor, az Exbus it-tagja egyharmadát szerezte meg. Korányinak az ajánlat elfogadása után 33,113 százalékra nőtt a befolyása, ám még Földvári 13,877 százalékával együtt számítva sincs meg a többség. (Ehhez még 3,01 százaléknyi, mintegy 167 ezer részvény hiányzik.)
Az ajánlatba beadta részvényeit a februári, 112 forintos tőkeemelés során részvényeket szerző szegedi Reál Hungary Zrt., valamint a régi Nabi-, majd Exbus-részvényesnek számító amerikai alap, a csaknem 10 milliárd dollárt kezelő QVT Fund is. Az Exbus tőkeemelésből származó mintegy 925 ezer részvényének tőzsdei bevezetése egyébként a jövő héten várható. A cégbíróság még nem jegyezte be a részvények névértékének leszállítását 112 forintról 56 forintra, e lépés augusztusban várható. A piac mindenesetre optimista a papírokat illetően, az ajánlati időszak alatt inkább az ajánlati ár felett volt az árfolyam, az egykori buszgyártó papírja tegnap 136 forinton zárt.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet