Csaknem egy forinttal erősödött az euró a délelőtt folyamán, de a mozgás mögött nem volt igazi forgalom – mondta el Kolba Miklós, az ING devizakereskedője. Ahogy fogalmazott: kavicsot dobtak a forintpiac állóvizébe, az euró kurzusa a keddi 245,50 forint körüli oldalazás után 245,80 forinton nyitott szerdán, majd egészen 246,50 forintig emelkedett. Innen fordulat következett, és a kurzus visszaesett 246 forint alá, majd nem sokkal később 245,40-ig süllyedt.
A piaci szereplőket pedig a reggeli béradatok a jelek szerint nem hozták különösebben lázba, a forgalom rendkívül alacsony volt. A régióban hasonlóan kevés eseményről lehetett beszámolni: a zloty – folytatva keddi mozgását – kismértékben szintén gyengült. A szakember szerint ma is hasonlóan telik a nap, az euró jegyzése jó eséllyel 245 és 247 forint között oldalaz majd. A dollár árfolyama a reggeli 177,60 forintról 178,60-ra emelkedett, majd lapzártánkra 178,30 forintra süllyedt, ami csupán minimális elmozdulást jelentett a kedd esti szinthez képest. Az állampapírok másodpiacán mindössze két lejáraton mozdultak el a referenciahozamok, a hat hónapos benchmark három, a hároméves egy bázisponttal süllyedt.
