BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Budapest széllel szemben ment

2007. július 18. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A másodlagos jelzálogpiacról érkező negatív hírek nyomán pesszimista hangulat költözött az európai börzékre szerdán reggel. Az eladói többség jellemezte a budapesti nyitást is, az irányadó mutató a negatív a tartományból startolt, de pár percnyi süllyedés után emelkedni kezdett. A kereskedés végén az akkor már nyitva tartó amerikai börzék ugyancsak borús hangulata ellenére a pozitív tartományban állt, végül 29 893 ponton zárt, ami 0,2 százalékos erősödést takar.
A vezető részvények közül a Richter és az OTP délután már a pozitív tartományban forgott, előbbi 0,5 százalékkal, 38 330 forintra, utóbbi 0,4 százalékkal, 10 800 forintra értékelődött föl. A Mol a reggeli esésben 29 ezer forint közelében is járt, majd a folyamatosan érkező vevők a kereskedés végére 29 495 forintig hajtották, ami már 0,2 százalékkal múlta felül a keddi záróértéket. A Magyar Telekom a nap jelentős részét a negatív tartományban, egy szűk sávban oldalazva töltötte, az utolsó részvények 976 forinton cseréltek gazdát, ez pedig 0,9 százalékos veszteséget jelentett.
A kisebb részvények közül csakúgy, mint egy nappal korábban, a Pannonplast hívta fel magára a figyelmet, ezúttal azonban nem emelkedésről, hanem esésről lehetett beszámolni: az árfolyam 4,3 százalékkal, 6011 forintra esett. A legjobban az econet szerepelt: a papír 6,7 százalékkal, 191 forintra drágult jelentős, egymilliárd forint körüli forgalom mellett.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba
Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet