A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, a BUX a rajt után gyengélkedett, rövid ideig a negatív irányba tartott, később viszont megemberelte magát. A folyamatos erősödés nyomán a mutató áttörte a harmincezer pontos álomhatárt. A záráskor feljegyzett, egyben napi maximumot is jelentő 30 005 pontos végeredmény 1,1 százalékos emelkedést és történelmi csúcsot jelent.
A kiváló teljesítmény a két legnépszerűbb papír teljesítményének volt köszönhető. Az OMV „közeledését” tegnap hivatalos közleményben is elutasító és jövőbeli eredményterveit ismertető Mol részvényének kurzusa 13 milliárd forintot meghaladó forgalomban, 1,6 százalékos erősödést produkálva 300 forintra megközelítette a harmincezer forintos szintet. A szűk ötmilliárd forinttal kisebb értékben gazdát cserélő OTP-papírok ugyancsak 1,6 százalékos többlettel, 10 850 forintos új zárócsúcson abszolválták a napot.
A Magyar Telekom 989 forinton fejezte be a hétfői kereskedést, ez azt jelenti, hogy 0,6 százalékos emelkedéssel járult hozzá a BUX-rekordhoz. A piacot alapvetően optimista befektetők uralták, ám a gyógyszervállalatok piacán az eladóké volt a főszerep, a Richter 0,4, az Egis 0,9 százalékos mínuszt volt kénytelen elkönyvelni, így előbbi 38 005, utóbbi pedig 22 930 forinton zárt.
Az alsóház képviselői vegyesen szerepeltek, amit jelez, hogy a Bumix csak 0,2 százalékkal tudott feljebb lépni. Ezt elsősorban a Rábának köszönheti a „kis mutató”, a győri gépipari társaság papírja ugyanis megirigyelve a „nagyokat”, velük azonos mértékű, 1,6 százalékos mértékben, 2197 forintig drágult. A többiek közül a Fotex csak 0,1 százalékkal gyengült, ám az FHB kurzusa 0,6, a Danubiusé 0,3 százalékkal esett vissza.
