A szabadban tomboló hőségnek nem fűtötte tegnap a bankközi devizapiacot, Kolba Miklós, az ING devizakereskedője kis túlzással élve úgy nyilatkozott: az égvilágon semmi sem történt, sem vevő, sem eladó nem volt. Az euró jegyzése a reggeli 245,80 forintos szintről még a délelőtt folyamán fél forinttal csökkent, majd egy szűk, 20–30 filléres sávban oldalazott. Késő délután 245,40 forintot kellett adni egy közös európai pénzért, ami mintegy félforintos erősödést jelentett a péntek esti állapothoz képest. A régióban hasonlóan izgalommentesen telt a nap, Kolba a lengyel zloty kismértékű erősödését emelte ki. A dollár árfolyama a reggeli 178,20 forintról a délelőtt folyamán 178 alá esett, majd lapzártánkra már újra a reggeli szinteken jegyezték a zöldhasút. Ez nem jelentett érdemi elmozdulást a múlt hét pénteki szinthez képest.
Az állampapírok másodpiacán egyedül a hároméves hozam emelkedett – az is mindössze egy bázisponttal –, a többi lejáraton stagnálást vagy csökkenést lehetett feljegyezni. A három hónapos referenciaérték öt, a tíz- és a tizenöt éves egy-egy bázisponttal süllyedt.
