A Mol bejelentette, hogy a még július 3-án közzétett szerződés alapján július 12-én újabb 1 553 884 darab saját részvényt adott kölcsön és transzferált át az MFB Invest Zrt.-hez. Ezzel az MFB Invest Mol-részesedése kereken 10 százalékra növekedett. Emellett a Mol július 12-én újabb 225 000, 13-án 148 884 darab saját részvényt vásárolt a BÉT-en az OTP Bank és az ING Bank közreműködésével, 28 333, illetve 28 684 forintos átlagáron. E tranzakciókat követően az olajcég tulajdonában 1 811 925 darab „A” sorozatú részvény volt.
