Az amerikai tőzsdeindexek csütörtöki szárnyalása megalapozta a pozitív hangulatot a Budapesti Értéktőzsdén is pénteken. A BUX végig a pozitív tartományban járt, értéke 29 687 pont volt záráskor, ami 1,5 százalékos erősödésnek felelt meg. A blue chipek a Magyar Telekom kivételével nyereséggel zártak, a távközlési papír 0,7 százalékkal, 983 forintra gyengült. Eredményes napot zárt a Mol; bár árfolyama reggel még inkább lefelé tartott, később fordult a kocka, és a kereskedés végén 2,6 százalékos pluszban, 29 245 forinton zárt. Forgalma az utóbbi napokban megszokottnál kisebb, 13,3 milliárd forint volt. Nem panaszkodhattak az OTP tulajdonosai sem, a bankrészvény 1,7 százalékkal, 10 680 forintra értékelődött föl. A gyógyszerszektor szereplői vegyes elmozdulást mutattak: a Richter 1,1 százalékkal, 38 145 forintra drágult, miközben az Egis 0,7 százalékkal, 23 130 forintra gyengült.
A nap egyik nagy nyertese a Pannonplast volt, a jegyzés – különösen a kereskedés utolsó órájában – stabilan emelkedett, záráskor 5665 forintot ért egy részvény, ami 3,9 százalékos drágulást takart. Ugyancsak drágult az Állami Nyomda és a Synergon, előbbi 2,8, utóbbi 0,5 százalékkal, miközben a Rába árfolyama 1,2 százalékkal, 2163 forintra csökkent, ezzel a nap vesztese lett. Szokatlanul magas forgalmat generált a Linamar, a gépgyártó piacán a csütörtökhöz képest 0,5 százalékos gyengülést jelentő 4000 forinton több mint 260 millió forintnyi részvény fordult meg.
