A pozitív tartományban töltötte a tegnapi napot a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, ami az amerikai és a nyugat-európai tőzsdék optimizmusának, valamint egy újabb Mol-hírnek volt köszönhető. A BUX jókora pluszban kezdett, és bár többlete később némileg csökkent, a 29 242 pontos záróérték 1,4 százalékkal magasabb a szerdainál.
Az olajcég részvényei jelentős nyereséggel indítottak, miután a piaci szereplők értesültek arról, hogy kétmilliárd eurós hitelfelvételről tárgyal pénzintézetekkel. A jegyzés 28 milliárd forintos forgalom mellett 2,5 százalékkal, 28 495 forintra emelkedett. Ugyancsak jókora forgalmat generált az OTP, a bankrészvény árfolyama a kezdeti megugrás után kora délutánra visszacsúszott, később azonban ismét megerősödött a vételi oldal, és a kurzus az 1,1 százalékos felértékelődést jelentő
10 500 forintig nőtt. Nyereséget könyvelhettek el a Magyar Telekom és a Richter tulajdonosai is, a gyógyszergyártó 0,8 százalékkal, 37 715 forintra, a távközlési papír pedig 0,6 százalékkal, 990 forintra drágult.
Emelkedést hozott a csütörtök a Synergon és a Pannonplast piacán is, előbbi három százalékkal, 1710, utóbbi 2,6 százalékkal, 5450 forintra erősödött. A Rába 1,1 százalékkal, 2190 forintra drágult, miközben a Fotex ismét közelebb lépett a négy számjegyű tartományhoz, 1,2 százalékkal, 982 forintra ment fel. A részvények többsége nyereséggel zárt, a vesztes oldalon az Émász, az FHB és a Genesis állt, mindhárom részvény szűk egy százalékkal korrigált.
