MKB Hozam Expressz 2 néven új zárt végű garantált alapot indít az MKB Alapkezelő, melynek ajánlattétele szerint háromféle lejárata is lehet, attól függően, hogy a hozamot befolyásoló részvénykosár értéke hogyan alakul. Ha gyors növekedést mutat, azaz az első évben legalább 20 százalékosat, akkor az alap kicsivel több mint egy év után, 2008. október 20-án be is fejezi pályafutását, nominálisan fix 20 százalékos hozammal. Ez éves szinten azonban kevesebb, mivel a jegyzés és a kifizetés között mindenképpen legalább 13 és fél hónap telik majd el, számításaink szerint 17,7 százalék körül van. Ha ez nem következik be, de két év után a részvénykosár 30 százalékkal drágul meg, akkor a befektetők fix 30 százalékkal „léphetnek ki”, ez számításunk szerint évi 13,2 százalék bő 25 hónapra.
Ha egyik ilyen gyorsított eset sem következett be, akkor 2010. szeptember 14-én szállhatnak ki a befektetők, és a részvénykosár növekedésének – egy később közzéteendő részesedési rátával korrigált – hozamát kapják meg (ami akár nulla is lehet). A jegyzési időszak július 16-tól szeptember 7-ig tart, évi 7,75 százalékos kamatnak megfelelő diszkontárakon.
