Tegnap a bankközi devizapiacon az eurót 246,20 és 247,20 forint között jegyezték, késő délután e sáv közepén tartózkodott, ami kismértékű gyengülést jelent a kedd esti szinthez képest. A forgalom nem volt jelentős, a vártnál rosszabb reggeli inflációs adat sem mozgatta meg számottevően a jegyzést. Kolba Miklós, az ING devizakereskedője a következő napokra sem vár különösebb változást, szerinte valószínűleg 245 és 247 forint között ingadozik majd a közös európai deviza. A dollár tovább gyengült az euróval szemben, forintban 179,50-en állt késő délután, szemben a kedd esti 180-nal.
Bő háromszoros túljegyzés és alig változó hozam mellett keltek el a hat hónapos diszkontkincstárjegyek. A meghirdetett 25 milliárd forintnyi mennyiségre 82,3 milliárdnyi ajánlatot nyújtottak be az elsődleges forgalmazók, az elfogadott hozamok szűk sávban, 7,30-7,33 százalék között szóródtak. A 7,31 százalékos átlag a keddi másodpiaci benchmarkot egy bázisponttal múlta felül. A referenciahozamok közül a három-, illetve tízéves hozam egy-egy bázisponttal emelkedett, a többi lejáratnál nem történt változás.
