BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Stabil forintra spekuláló kötvények a Raiffeisennél

2007. július 11. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ma délelőtt tartják a Raiffeisen Bank új kötvényének aukcióját. A Raiffeisen Trend IV. – a sorozat előző tagjaihoz hasonlóan – akkor fizet magas kamatot, ha az euró forintárfolyama nem lép ki egy bizonyos sávból, 239 és 275 forint között marad. Az első félévben mindenképpen évi 9 százalék lesz a kamat, a következő félévekben pedig napi szinten vizsgálják az árfolyamot. Azokra a napokra, amelyeken benne marad ebben a sávban, jár a 9 százalék, az esetleges többire nem. Mivel a kamatot félévente fizetik, így – éven belüli kamatos kamat alkalmazásával, az államkötvényekhez hasonlóan számolva – a hozam optimális esetben átlépheti az évi 9,3 százalékot is. A papírok tőzsdei bevezetését nem tervezik.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet