BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eséssel telt a délután

2007. július 10. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nap nagy részét a hétfői záróértéke közelében töltötte a BUX, délután kettőkor azonban megélénkült az eladói oldal, és az index a nyugat-európai társaival karöltve esni kezdett. A kereskedés végén 28 985 ponton állapodott meg a mutató, ami közel egyszázalékos értékvesztésnek felelt meg.
A vezető részvények közül az indexhez hasonló hirtelen fordulat az OTP esetében volt megfigyelhető, az utolsó papírok 10 511 forinton fordultak meg, ami 1,8 százalékkal múlta alul az egy nappal korábbi záróértéket. Jól indult a nap a Richter piacán is, a gyógyszergyártó jegyzése 39 000 forint fölé emelkedett, onnan azonban hamar visszaesett, és a kereskedés végén a kurzus már ennél ezer forinttal lejjebb állt, ami 1,3 százalékos gyengülést jelentett. A 21 milliárd forint értékben gazdát cserélő Mol 0,6 százalékkal, 27 695 forintra esett, miközben a Magyar Telekom 0,9 százalékkal, 985 forintra drágult.
Nem kímélték a délutáni eladók a kisebbik gyógyszercéget sem: az Egis 1,4 százalékkal, 23 175 forintra értékelődött le. Korrekciót mutatott az Állami Nyomda és a Rába árfolyama is, előbbi 2,1 százalékkal, 13 810 forintra, utóbbi 4,3 százalékkal, 2131 forintra gyengült. A nap egyik nagy vesztese a hétfőn szárnyaló Pannon-Flax volt, 7,9 százalékos gyengüléssel. A telekomrészvényen kívül nem sok értékelhető forgalmú papír tudott erősödni, az egyik ilyen üdítő kivétel az FHB volt, jegyzése egy százalékkal, 2292 forintra emelkedett.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet