BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nemcsak a Molt támogatják hazai politikusok

2007. július 9. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol mellett lassan az OMV is megtalálta saját hazája politikusait. Martin Bartenstein osztrák gazdasági miniszter a Bloombergnek kijelentette, hogy Ausztria – az OMV 31,5 százalékos tulajdonosa – egyértelműen támogatja az OMV egyesülését a Mollal, és reméli, hogy az ennek útjában álló akadályok elhárulnak. Mint mondta: az is jó lenne, ha a múltból maradt érzelmeket elfelejtenék, és a két cég közös jövő elé nézne. Az osztrák kormány ugyanakkor nem fogja befolyásolni az OMV ajánlatát – a tudósításból nem derül ki, hogy milyen ajánlatról van szó –, ám azt akarja, hogy az osztrák energiapartnerségek kiterjedjenek Kelet felé, egészen a Kaszpi-tengerig.
Az OMV arab tulajdonosa, az International Petroleum Investment Company (IPIC) képviselője ugyanakkor a Dow Jones hírügynökségnek azt nyilatkozta, hogy szemben a felröppent híresztelésekkel, nemhogy eladni nem kívánják a Gazpromnak OMV-részesedésüket (17,6 százalék), hanem inkább még vásárolnának hozzá. Tagadta, hogy egyáltalán tárgyaltak volna a Gazprommal, és azt sem kívánta elárulni, hogy mekkora részt vennének az OMV-ből. A Goldman Sachs ugyanakkor úgy látja: az OMV nem fog a közeljövőben ajánlatot tenni a Mol-részvényekre, melyek ára már elérte a cég fair értékét. Ezért a befektetési bank tartásra minősítette le a Mol papírjait, célára 27 ezer forint.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet