Ha csak kicsivel is, de a vevők voltak többségben tegnap a BÉT-en, az index a kereskedés végén 0,3 százalékos pluszban, 29 265 ponton állt. A többlet elsősorban az OTP-nek volt köszönhető, a jól rajtolt bankpapír ugyan délelőtt visszaesett, zárásra azonban elérte reggeli szintet: az utolsó kötésben több mint egyszázalékos pluszban, 10 700 forinton cseréltek gazdát. A Goldman Sachs által 27 000 forintos célár mellett tartásra leminősített Mol 27 850 forinton stagnált, miközben a Richter 0,1 százalékkal, 38 500 forintra drágult. A pozitív tartományban töltötte a kereskedés első felét a Magyar Telekom, délután azonban megjöttek az eladók, így a részvény 0,7 százalékkal, 976 forintig esett. Eredményes napot zártak az Állami Nyomda részvényesei, a papír folytatta két hete tartó, szinte töretlen emelkedését, árfolyama 5,2 százalékkal, 14 100 forintra ugrott. Nem panaszkodhattak a Fotex és a Graphisoft Park befektetői sem, előbbi – azt követően, hogy napközben 1000 forinton is járt – 1,4 százalékkal, 998, utóbbi 2,5 százalékkal, 1501 forintra drágult. A nap nyertese a Pannon-Flax volt, jegyzése 136 millió forintos forgalom mellett limittel, azaz 20 százalékkal, 864 forintra emelkedett. A vesztes oldalon állt a Pannonplast másfél, a Synergon egyszázalékos eséssel.
