A Budapesti Értéktőzsde pénteki, 29 173 pontos záróértéke mindössze 14 pontos többletet, gyakorlatilag stagnálást jelent az előző naphoz képest. Az eredmény a vezető részvények felemás teljesítményének a következménye. A 10,2 milliárd forintos forgalmat produkáló Mol-piacon az eladók kerültek többségbe, így az olajpapírok tulajdonosai szűk egyszázalékos mínuszt és 27 850 forintos záróárat voltak kénytelenek elkönyvelni. Ezt az irányt követte az OTP is, igaz, a bankrészvény jegyzése 8,3 milliárd forintos kereskedésben csak 0,2 százalékkal, 10 580 forintig süllyedt. A Magyar Telekom ugyanakkor 0,8 százalékkal került többe a pénteki kereskedés végén, vagyis 983 forinton végzett, a Richter pedig több mint 2 százalékos erősödéssel fejezte be a napot. Szektortársa nem tudta követni, az Egis árfolyamát ugyanis 0,9 százalékos gyengülésre késztették a piaci szereplők. A tőzsdei alsóházban viszont jellemzően a vevők kezében volt az irányítás, amit részben a Bumix 0,4 százalékkal, 3376 pontra történő erősödése is jelez. A főbb komponensek közül a már említett Egis és a Rába veszített értékéből, miközben a Fotex részvényesei 0,6 százalékos drágulásnak örülhettek. Az FHB 1,3 százalékos, a Danubius másfél százalékos többletet termelt. A nap győztese a Pannon-Váltó lett tíz százalékot meghaladó emelkedéssel, a legrosszabb teljesítményt pedig a Forrás törzsrészvénye nyújtotta.
