A július 3-án bejelentett szerződés alapján már a következő napon meg is történt a Mol-részvények átadása a Magyar Fejlesztési Bank részére. Az olajtársaság tegnapi közleménye szerint összesen 9 millió 379 ezer 116 részvényt adott kölcsön az MFB-nek, ami után egymillió 208 ezer 574 részvénye maradt. Ezzel az OTP, a Magnolia, a BNP Paribas mellé újabb Mol-tulajdonos lépett a színre. A Mol pedig további 8,9 százaléknyi részvényt vásárolhat, hogy újra elérje a tíz százalékot. A társaság ennek ellenére egyelőre nem tett újabb bejelentést ilyen vásárlásról, szemben azzal, ahogy az elmúlt napokban megszokhattuk. A Mol számára ezek a sajátrészvény-vásárlások már vélhetően érezhető terhet jelentenek, hiszen a tegnapelőttig megvásárolt részvényekkel együtt a teljes 32,4 százaléknyi részvénycsomag mai értéke már megközelíti az ezermilliárd forintot, amit végül is különböző formában ugyan, de a Mol finanszíroz (igaz, számára a részvények egy részének bekerülési költsége jóval a jelenlegi ár alatt volt). Mindenesetre mostani értéken egy ilyen részvénycsomag finanszírozása még egy ötszázalékos euróhitellel számolva is legalább havi 16 millió euróba kerül...
