BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európán kívül érdemes szétnézni

2007. július 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A mintegy 30 milliárd dollár értékű vagyont kezelő Templeton alapok részvényguruja, Mark Mobius szerint árazás szempontjából a kelet-közép-európai piacok már olyan magas szintre értek, hogy érdemes más feltörekvő piaci régióban rejlő lehetőségeken is elgondolkozni – írja a Concorde Call. Mobius elsősorban a dél-afrikai, a török, a brazil és a kínai H-részvényekben (külföldiek által is vásárolható részvényekben) lát jó befektetési lehetőséget, mivel ott a magas növekedési potenciál mellett az árazások sem olyan feszítettek.
Elsősorban a bányaipari társaságokban, a bankszektorban, a fogyasztási cikkeket gyártó cégekben, valamint az áramszolgáltatókban rejlik jelentős felértékelődési potenciál. A közép-európai régióban Mobius legkedveltebb részvényei közé tartozik az Egis és a Richter, de az alapkezelő fantáziát lát még néhány olajfinomító vállalatban is, ugyanakkor kiemelte, hogy a magas árazás miatt már érdemes fegyelmezettnek lenni.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet