Minden idők legnagyobb forgalmával büszkélkedhetett a Budapesti Értéktőzsde az elmúlt hónapban. A Mol-részvények iránt megnyilvánuló óriási keresletnek köszönhetően több mint 2,1 ezer milliárd forint értékben cseréltek gazdát papírok az azonnali piacon. Emellett az olajipari vállalat feletti irányításért folytatott harc oda vezetett, hogy júniusban sikerült letaszítani a brókerrangsor éléről a KBC Securitiest, az elsőséget ugyanis a Mol sajátrészvény-vásárlásait lebonyolító ING vette át, 363 milliárd forinttal. (Százmilliárd feletti havi adásvételt hét társaság tudott felmutatni.) A trónfosztás feltehetően azonban csak ideiglenes, hiszen a féléves számok összesítése alapján a belga hátterű befektetési szolgáltató komoly előnnyel vezet.
Csak mellékesen: az első hat havi rangsor alapján a KBC Securities 1,782 milliárd forint, az Erste 1,344 milliárd forint, míg a UniCredit (korábban HVB Bank) 953 millió forint forgalmat ért el. A féléves, közel 9 ezer milliárd forintos (duplikált) részvénypiaci forgalom egyben azt is jelenti, hogy jó évet fog zárni a Budapesti Értéktőzsde is, hiszen a jutalékbevételek a vártnál magasabbak lesznek. A napi átlagforgalom mintegy 10 milliárd forinttal haladja meg a tavalyi értéket, és jelenleg 36,2 milliárdot tesz ki. A szokásosnál valamivel nagyobb érdeklődés mutatkozott a származékos termékek iránt is. A devizapiacon most is a Swap Tőzsdeügynöki Rt. volt a legaktívabb, míg az egyedi részvények tekintetében a májusi forgalmát közel megduplázó Cashline átvette a vezetést a Buda-Cashtől, amelynek forgalma valamivel kevesebb mint 50 százalékkal bővült egy hónap alatt. A BUX-határidők tekintetében azonban már nem sikerült megszorítani az utóbbi brókercéget, itt toronymagasan vezetett.
