BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tengerentúli derű, európai ború

A tengerentúli nyitást követően a vevők vették kezükbe az irányítást, Európában ugyanakkor az eladók voltak többségben.

2007. július 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai indexek felfelé kezdték az irányt a kereskedés első felében. Ez egyebek mellett annak volt köszönhető, hogy feldolgozóipar teljesítményét jelző ISM-index júniusi értéke meghaladta a várakozásokat, az 56 pontos eredmény ugyanis felülmúlta a májusi és az elemzői becslésekben szereplő 55 pontot. A vállalati szektorban ráadásul többen is remek teljesítményt produkáltak, a Dow
Jones-komponensek közül a Honeywell és a Caterpillar drágult jelentősen. Szintén jókora áremelkedést ért el az AT&T, amelynek részvényei többek között a napokban piacra dobott iPhone iránti óriási kereslet miatt váltak kelendővé. Az új Apple-termék kizárólagos szolgáltatója egyúttal bejelentette, hogy megvásárolja a Dobson Communicationst, a hírre utóbbi cég kurzusa bő tíz százalékot ugrott.
A tengerentúli optimizmusnak Európában nyoma sem volt, a fontosabb indexek már reggel lefelé indultak. A hétvégi skóciai repülőtéri merénylettel összefüggésben a légitársaságok jegyzése került meredek lejtőre. A dollár gyengélkedett, az euróhoz mért kurzusa lapzártánkkor 1,3630-nál járt, szemben a korábbi 1,3540/60-as szintekkel.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet