BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több szintet tört át a forint

2007. június 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap délelőtt csak minimális ingadozás volt tapasztalható a forintárfolyamban, délután viszont lendületes erősödés kezdődött. Az euró az előző esti 247,10 forintos szint körül mozgott a délelőtt folyamán, elhanyagolható forgalom mellett. Kora délután viszont kicsit élénkebb lett a piac, a magyar deviza erőre kapott, a közös európai deviza jegyzése első körben a 247 forintos szintet lépte át, de itt nem volt vége a lejtőnek, nem sokkal később már 246 forint alatt kereskedtek vele. Ezzel párhuzamosan a dollár kurzusa a reggeli 183,50 forintról 182,60 forintra ereszkedett. Devizakereskedők szerint a forinterősödés hátterében az állt, hogy a dollár fokozatosan gyengült az euróval szemben a nemzetközi piacokon.
Az Államadósság Kezelő Központ tegnapi aukcióján 35 milliárd forint értékű 12 hónapos diszkontkincstárjegyet kínált fel a befektetőknek, akik 114,4 milliárdos ajánlatot tettek – írta az MTI-Eco. Az elfogadott hozamok 7,10 és 7,16 százalék között alakultak. A másodlagos piacon mindössze két futamidőben történt változás, a 10 és 15 éves kötvény benchmarkja emelkedett 2, illetve 1 bázisponttal, a többiek hozama nem módosult.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet