Felkavarhatja a tőzsdei állóvizet az Elmű piacán, ha – mint azt Hagyó Miklós szocialista főpolgármester-helyettes nyilatkozta (NAPI Gazdaság, 2007. június 27., 2. oldal) – a főváros megvalósítja szándékát és az ősszel eladja a tulajdonában levő 10,54 százalékos Elmű-részvénycsomagot. A tőzsdei áron több mint 20 milliárd forintos pakett (640 ezer részvény) piacra kerülése lépéskényszerbe hozhatná a cég fő tulajdonosát, az RWE-t. Egyelőre nem sikerült a fővárostól megtudnunk, hogy a részvénycsomagot milyen módon szeretnék értékesíteni, de valószínű, hogy a papírok már nem csak az osztalékra spekuláló tőzsdei kisrészvényesek figyelmét keltenék fel. A tízszázalékos pakett ugyanis elegendő ahhoz, hogy a részvénycsomag vevője megakadályozhassa, hogy hosszabb távon – a többi áramszolgáltatóhoz hasonlóan – az Elmű nagytulajdonosa is kiszorítsa a társaságból a többi részvényest. Persze talán éppen ezért az RWE–EnBW páros számára lehet a legkívánatosabb falat a részvénycsomag (a cég szóvivőjét lapzártánkig sajnos nem tudtuk elérni), így ő is felléphetne vevőként, ekkor azonban (mivel 82,5 százalékos tulajdonos konzorciumban az EnBW-vel) nyilvános ajánlatot kellene tennie az egyébként teljesen illikvid részvényre. Ez pedig akár újabb áramszolgáltató távozását is jelenthetné a parkettről.
