BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lengyel segítséggel drágult a forint

2007. június 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A keddi kereskedés során 247–248 forint között ingadozó euró tegnap némileg erősödött, délelőtt tíz óra után 248,20 forinton jegyezték a közös devizát. Ez leginkább annak számlájára írható, hogy a dollár erősödött az euróval szemben, ami általában a feltörekvő piaci devizák értékvesztését eredményezi. A forint kevésbé gyengült társaihoz képest, amiben – piaci hírek szerint – az játszott szerepet, hogy a Mol sajátrészvény-vásárlásaihoz eurót váltott forintra, ami támaszt adott a magyar fizetőeszköznek. (A Cashline szerda reggel megjelent hírlevele szerint a magyar olajtársaság kedden egyébként 170 milliárd forint értékben adott el eurót.)
Tegnap délután egy kicsit javított helyzetén az egész régió – elsősorban a váratlan lengyel kamatemelésnek köszönhetően –, az euró jegyzése délután három óra tájékán 247,60 forint közül járt. A dollár jegyzése ezzel párhuzamosan 184,40 forintról 184,30 forintra változott a bankközi devizapiacon.
A tegnapi aukció a keddihez hasonlóan magas érdeklődés mellett zajlott. A kibocsátó 25 milliárd forintos csomagot kínált fel, amelyre a befektetők 108 milliárdnyi ajánlatot tettek. Hiába volt több mint négyszeres túljegyzés, az ÁKK végül az eredeti mennyiségre bólintott rá. Az elfogadott hozamok 7,30 és 7,40 százalék között szóródtak, az átlag 7,39 százalék volt. A másodpiacon a rövid oldalon 3–5 bázisponttal csökkentek, a hosszún 4–5 bázisponttal emelkedtek a hozamok.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet