BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olajozott csúcsdöntések

2007. június 25. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Óriási forgalom mellett több rekord is megdőlt hétfőn a parketten. Az irányadó index folyamatos – összességében bő háromszázalékos – emelkedést követően napi csúcsán, 28 605 ponton végzett, ami egyúttal új történelmi rekordot jelent. A kapitalizáció a BÉT története során először 9 ezer milliárd forint fölé emelkedett, a tegnapi zárásban a pesti tőzsdén jegyzett részvények összértéke már meghaladta a 9160 milliárd forintot. Az impozáns eredmény elsősorban a Mol elképesztő száguldásának volt köszönhető. Részben az OMV osztrák olajtársaság tranzakciói révén az olajpapír kiugró, több mint 50 milliárd forintos forgalomban közel kilenc százalékkal, eddig soha nem látott magasságba, 28 300 forintra jutott. Új csúcsot ünnepelhetett az OTP is, a 22 milliárd forint értékben gazdát cserélő pénzintézet papírjaira az utolsó ügyletek 10 100 forinton köttettek, ami 0,5 százalékkal haladja meg az előző kereskedési napon elért csúcsot. A Magyar Telekom piacán enyhe vevői nyomás eredményeként az árfolyam 0,3 százalékkal emelkedett, ezzel három forintra megközelítve az ezerforintos szintet. Bár a Molhoz képest jóval kisebb erősödést értek el, mindazonáltal kiválóan szerepeltek a gyógyszervállalatok: a Richter 2,6 százalékos drágulása 36 600, az Egis 2,1 százalékos többlete pedig 22 250 forintos zárókurzust jelentett. Az alsóházban már vegyesebb volt a kép. Bár a Genesis közel 4 százalékos plusszal folytatta jó szereplését, s felfelé mozdult a Synergon és a TVK árfolyama is, ám az FHB minimális értékvesztése mellett a Rába és a Fotex bő egyszázalékos értékvesztéssel végzett.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet