BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új szereplők készülnek a tőzsdére

2007. június 21. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tőzsdei bevezetések mellett érveltek az előadók a NAPI Gazdaság és a BÉT által közösen szervezett, Sikert hoz a nyilvánosság – a blue chipek mellett is van élet címmel tartott konferencián. Szalay-Berzeviczy Attila, a Budapesti Értéktőzsde elnöke szerint keresleti oldalról problémát jelent a lakosság csekély megtakarítási hajlandósága, de amit meg is takarít a lakosság, annak a pénznek jelentős része a külföldi tulajdonú alap- és vagyonkezelőkön keresztül a határon túlra áramlik. Pedig nem csekély összegről van szó, mostanra 6200 milliárd forint halmozódott fel a nyugdíjpénztárakban, az egészségpénztárakban és a biztosítóknál, ám ennek a pénznek a jelentős részét külföldi beruházásokra használják. Ennek a tőkének az itthon tartásában lenne különösen nagy szerepe a mindenkori kormányzatnak, amit a megfelelő jogszabályi környezet mellett leginkább piacbarát hozzáállással érhet el – véli Szalay-Berzeviczy. A befektetési szolgáltatók közül Horváth Zsolt, a KBC Securities vezérigazgatója is egyetértett az okfejtéssel, kiemelve, hogy a hazai cégek többsége még nem elkötelezett a transzparenciát kívánó nyilvános tőzsdei szereplés mellett. Azért akadnak ilyen cégek is, az Állami Nyomda képviseletében Zsámboki Gábor általános vezérigazgató-helyettes komoly lehetőségként értékelte a másfél évvel ezelőtti bevezetést, ami az árfolyamgörbe alapján sikeresnek bizonyult. A kivezetésből ugyan az elmúlt években rendre több akadt, de a BÉT reményei szerint hamarosan megfordul a trend. Néhány jelentkező már most is akad, például a harmadik legnagyobb hazai számítástechnikai disztribútor, a HRP Hungary Kft. vagy az ingatlanforgalmazásban érdekelt Real Hungary Zrt.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet