Kényszerpihenőt rendelt el csütörtökön a BÉT a Genesis-részvények kereskedésében. A cég ugyanis tájékoztatta a tőzsdét, hogy a közeljövőben olyan fontos információt fog közzétenni, ami jelentősen befolyásolhatja a papírok árfolyamát. Éppen az előző napi 5 százalékos drágulást adta vissza a részvény, amikor az elvileg a jövő hét hétfőig, június 25-éig szóló felfüggesztésre vonatkozó közlemény megjelent a BÉT honlapján. Egyelőre nem tudni, milyen hírre számíthatnak a befektetők, de megfigyelők szerint komoly esély van rá, hogy a várt állami támogatásokról lehet szó. A Genesis ugyanis mind Magyarországon, mind Spanyolországban kormányzati hozzájárulást igényelt napelemgyárához, ráadásul a korábbi nyilatkozatok szerint mindkét helyen még júniusban várható a döntés. A társaság spanyol leányvállalata, a Genesis Solar Espana egyébként a múlt héten kapott éppen a kormánytól 14,67 millió eurós (mintegy 3,7 milliárd forintos) beruházásösztönző támogatást. Igaz, akkor hivatalosan azt is bejelentették, hogy a 100 millió euró helyett a 100 MWp teljesítményű gyár teljes költsége 148 millió euró lesz. Érdemes ugyanakkor azt is megjegyezni, hogy június 29-éig tart a Genesis zártkörű részvénykibocsátása, amelynek keretében 2800 forintért jegyezhetőek új részvények.
