A Budapesti Értéktőzsde 2004-ben alapította meg a Kochmeister-díjat, amellyel olyan tehetséges fiatalokat kíván jutalmazni, akik előre meghatározott, a tőzsdével, a tőkepiaccal, a pénzügyi öngondoskodás témájával kapcsolatos témakörökben a legjobb tanulmányokat készítik el. A díj névadója, báró Kochmeister Frigyes az 1864-ben alakult Budapesti Áru- és Értéktőzsde (BÁÉT) első elnöke volt, aki példátlanul hosszú ideig, 36 évig töltötte be a tőzsdetanács elnöki tisztét. Kochmeister Sopronban született 1816-ban, de már az 1840-es években tekintélyes pesti polgárrá vált. Gyarmatáru- és gabona-nagykereskedő volt, a Széchenyi által alapított Lánchíd-Társulat részvényese és a tőzsde elődjének számító Pesti Lloyd-Társulat elnöke. Ő kezdeményezte 1864-ben a pesti tőzsde felállítását, és elnökként a kezdetben jóval jelentősebb gabona- és a kisebb értékpapír-szekció közötti egyensúly megteremtéséért küzdött. A BÁÉT harmincadik évfordulójára az uralkodótól Vaskorona-rendet és bárói címet kapott érdemei elismeréseként. Egészen 1907-ben bekövetkezett haláláig tagja volt a tőzsdetanácsnak.
