Szerda reggel még nyugodt kereskedésre volt kilátás, a bankközi nyitását követően a kedd délutáninál valamivel lejjebb, 249 forint felett jegyezték az eurót. Devizakereskedők a délelőtti eseményekről szólva elmondták: „nincs nagy rohanás a piacon, a régióval együtt erősödget a forint”. Az alacsony forgalomban könnyen elmozdul az árfolyam, az irány attól függ, hogy az adott befektető eurót vesz, vagy elad – tették hozzá.
Később azonban megmozdult a piac: Kóka János gazdasági miniszter Bloombergnek adott nyilatkozatában utalt arra, hogy a forint árfolyamsávja akadályozza az MNB-t abban, hogy mérsékelje az EU-ban a legmagasabbnak számító inflációt. A sáveltörlés újbóli megemlítésére nyomban reagált a piac, az euró jegyzése 248,60 forintig süllyedt. A Kóka-nyilatkozat kavarta hullámok hamar elültek, a magyar fizetőeszköz viszont emelkedőn maradt, köszönhetően a régiós hatásoknak. A török líra drágulása miatt ugyanis a feltörekvő piaci devizák erősödtek, ennek eredményeként 248 forint közelébe süllyedt az euró kurzusa. A dollár jegyzése a reggeli 185,55 forintról 184,50 forintra gyengült.
Az állampapírok másodlagos piacán alig történt változás, a legtöbb futamidőben nem változtak az értékek, de volt példa 2 bázispontos csökkenésre, illetve 1-2 bázispontos emelkedésre is.
