A napokban bejegyezte a PSZÁF a Magyar Posta Válogatott Alapot, amely a harmadik, a kijelölt postákon kapható nyílt végű befektetési jegy lesz. A mostani konstrukciót kötvénytúlsúlyos vegyes alapnak nevezik, amelyben az állampapírok és bankbetétek maximális aránya nincs korlátozva, a magyar részvények legfeljebb a tőke 15 százalékát tehetik ki, és lehet még benne legfeljebb 20 százaléknyi, szintén hazai ingatlanbefektetési jegy. Ezzel kockázata a vegyes jellegű alapok között is alacsonynak számít, főleg ha a maximumtól nagy átlagban elmarad a részvények, ingatlanok aránya. A vállalati, banki kötvényeket, jelzálogleveleket nem említi a tájékoztató a befektetési célpontok között.
Az alapkezelő – szokás szerint az Erste cége – munkájáért maximum évi kétszázalékos díjat számol fel az alapnak, a befektetési jegyek megvásárlásánál pedig 500, visszaváltásánál 1000 forintos jutalék hárul az ügyfélre. A 182 napon belüli visszaváltásoktól plusz kétszázalékos különdíjjal próbálják eltántorítani a befektetőt. A posta egyébként adókedvezményes nyugdíj-előtakarékossági számlát is vezet, amelyhez tipikusan jól illő termék a nyílt végű alap, feltéve, ha valaki nem ijed meg a számla esetleges idő előtti feltörése esetén alkalmazott drasztikus büntetőadóktól (többek között 20 százalékos késedelmi kamat az adókedvezmény visszafizetésén felül).
