BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A nyáron csökken a kincstárjegyek állománya

2007. június 20. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) a harmadik negyedévben lejáró összesen 1291,4 milliárd forintnyi állampapírral szemben 1391,9 milliárdnyi kibocsátását, azaz a három hónap alatt összesen 100,5 milliárd forintnyi nettó állampapír-kibocsátást tervez – írja piaci forrásokra hivatkozva az MTI. Államkötvényekből összesen 435 milliárd forintnyi nettó kibocsátás várható, az 1045 milliárd forintnyi lejáró diszkontkincstárjegynél viszont 335 milliárddal kevesebbet, 710 milliárd forintnyit terveznek forgalomba hozni. A csökkenés nagyjából hasonló arányban oszlana meg a háromféle lejáratú diszkontpapír között. Az ÁKK 2006 végi–2007 eleji éves terve szerint egyébként a kincstárjegyek állománya az év egészében 9 milliárd forinttal csökkenne, a kötvényeké számottevően, 1089 milliárddal nőne. Az éven belüli ütemezésről nem esett szó, nyilván sok függ az államháztartás egyenlegétől is.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet