BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mozicég készül a tőzsdére?

2007. június 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A moziüzemeltetéssel foglalkozó Cinema City International (CCI) – amely mintegy tíz éve van jelen Magyarországon – vizsgálja a Budapesti Értéktőzsdén való megjelenés lehetőségét – tudta meg a NAPI Gazdaság. Az izraeli tulajdonban lévő társaság a Cinema City mozihálózatot működteti, és Magyarországon eddig mintegy 50-60 millió euró befektetést eszközölt. A vállalat főleg a kelet-európai térségben terjeszkedik: Lengyelországban több mint 280, Budapesten 86 mozitermet működtet, de jelen van Csehországban, Bulgáriában és Romániában is. Tavaly a CCI összesen 143,8 millió euró árbevételt ért el, ami az egy évvel ezelőttihez képest 33 százalékos növekedés.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet