Egyelőre nem mozdul el érdemben a 250 forintos szintről az euró, a tegnap reggeli nyitáskor is innen, 250,05/15 forintról indult a jegyzés. A KSH reggel publikált bérstatisztikája nem okozott változást az árfolyamban, a forgalom pedig elenyésző volt a nyitás után. Később 250,70 forintra erősödött az euró, hogy utána ismét a 250 forint alatti szintre süllyedjen, délután három óra előtt már 249,60/70 forinton jegyezték a közös európai devizát. A forinterősödés mögött régiós hatások álltak, először a szlovák korona javított, majd a kamatemelési várakozásokat erősítő lengyel béradat megjelenése után a zloty drágult jelentősebben, ezek a mozgások pedig erőt adtak a forintnak.
A három hónapos diszkontkincstárjegyek keddi aukcióján a meghirdetett 30 milliárd forintos csomagra 78,2 milliárd forintnyi ajánlatot tettek az elsődleges forgalmazók. A kibocsátó végül a tervezett mennyiséget hagyta jóvá. Az elfogadott hozamok 7,70 és 7,79 százalék között szóródtak, az átlag 7,77 százalék lett.
Az állampapírok másodlagos piacán minimális mozgás történt: az éven belüli papírok közül egyedül a 3 hónapos kincstárjegy hozama változott – 2 bázisponttal emelkedett –, a kötvényeknél pedig szintén csak 1-2 bázispontos elmozdulást jegyeztek fel.
