A Keler Zrt. június 21-étől változtatott a határidős részvénypiac alapletéteinek listáján, nyilván elsősorban az utolsó módosítások óta bekövetkezett jelentősebb árfolyamváltozások miatt. Ezenkívül a holnap a tőzsdén forgó Orcónál is megállapították a letétet, amely a maximális árváltozás eléréséig 2500 forint lesz részvényenként. (Az Orco mostanában 120 eurós – mintegy 30 000 forintos – darabáron forgott külföldön.) A likvidebb papírok közül jelentősen emelték a letétet néhány, az utóbbi időben erősen emelkedő részvénynél, például a Genesisnél – itt harmadával nőtt az összeg –, a Linamarnál, a Rábánál, a Zwacknál és az Émásznál. A nagyobb és közepes cégek közül csak az Egisnél mérséklődött a letét. A letétekkel összhangban nőttek, illetve csökkentek a maximális árelmozdulási tartományok is, amelyek túllépésekor klíringet rendelnek el.
