BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengülés a történelmi csúcsról

2007. június 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe igen nagy lendülettel vágott neki a hét első kereskedési napjának. A mutató rögtön a nyitás után 27 185 pontra, új történelmi csúcsra ugrott, ám a rekordszintről lefordult, fokozatos gyengülésbe kezdett, a zárás előtt egy órával már a piros tartományban járt az index, végül 26 682 ponton, vagyis 0,6 százalékos mínuszban zárt. A vezető részvények nem alkottak egységet, a Mol árfolyama 6,9 milliárd forintos forgalomban 0,9 százalékkal, 24 600 forintra csökkent, a 8,3 milliárd forintos értékben gazdát cserélő OTP-részvények kurzusa pedig kereken egy százalékkal, 9615 forintig hanyatlott. A Magyar Telekom piacát ugyanakkor a vevők uralták, így a távközlési papír 0,6 százalékkal, 983 forintra drágult, a Richter 35 400 forinton fejezte be a kereskedést, ami 15 forintos mínuszt, gyakorlatilag stagnálást jelent. Szektortársa sokat veszített értékéből: az Egis-jegyzés szűk két százalékkal, 21 310 forintig gyengült. A kisebbik gyógyszercég igen gyenge szereplése mellett a fő BUMIX-tagok is rossz napot zártak, így érthető, hogy a kis- és közepes kapitalizációjú papírok teljesítményét tükröző mutató 0,4 százalékkal, 3096 pontra ereszkedett. Az FHB-ért a tegnapi kereskedés végén 1,4 százalékkal adtak kevesebbet, mint pénteken, a Fotex jegyzése pedig 0,3 százalékkal, 942 forintra esett, míg a Rába 0,6 százalékos többlettel, 1750 forintos záróárral örvendeztette meg a tulajdonosokat. A nap győztese címet a Genesis nyerte el több mint 14 százalékos áremelkedéssel.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet