A héten, június 22-éig kínálja az OJB 2009/VI jelzésű jelzáloglevelek második sorozatrészletét a lakosságnak az OTP Jelzálogbank Zrt. A papírok névértéke 50 euró, kamatuk évente esedékes évi 3,70 százalék, az alkalmazott árfolyam (bruttó 100 százalék) miatt azonban a hozam évi 3,93 százalék lesz. Diszkontárakat nem alkalmaznak, így érdemes a végén jegyezni, az utolsó napon azonban csak déli 12 óráig fogadnak el jegyzéseket. A társaság ezelőtt egy egyéves és egy hároméves forintos jelzáloglevelet hozott forgalomba, amelyekből összesen csaknem 1,8 milliárd forint értékben vásároltak. Azt megelőzően, május közepe táján pedig egy forintos papír mellett egy másik, alig egyéves, eurós sorozat szerepelt a kínálatban.
