A Genesis Energy mintegy 6,8 millió darabos teljes részvénymennyiségének jelentős része, mintegy 1,5 millió darab fordult meg az utóbbi egy héten a Budapesti Értéktőzsdén. Mindez jelentős – akár napon belüli – árfolyam-ingadozásokkal is párosult: a kurzus csütörtökön a 2750 forintot is elérte, majd innen esett kétezer forint alá. A kedélyek pénteken sem nyugodtak meg, igaz, ekkor már csak alig több mint 200 forintos sávban mozgott a jegyzés. A most kiadott tulajdonosi megfeleltetésből az is kiderült, hogy a féléves, 3,8 millió darabos forgalom az öt százalék feletti részvényesek között is hozott némi átrendeződést: többek között a 2,4 milliárd forintos tavalyi alaptőke-emeléssel 70 százalék feletti tulajdonrészt szerző névadó fő részvényes, a Genesis közel 240 ezer darabbal csökkentette befolyását. A tulajdonosi viszonyok ráadásul hamarosan újra átalakulhatnak, hiszen 2800 forintos árfolyam mellett június 29-éig zártkörű tőkeemelést hajtanak végre a cégnél. Ennek keretében 1,2 millió új papírt bocsátanának ki, de túljegyzés esetén 3,2 millió darabra is nőhet a csomag.
