Július 20-ig lehet majd jegyezni a K&H Fix Plusz 19 nevű új befektetési alap jegyeiből, az alap hozama – miként a sorozat 17. tagjának a télen – az energiaszektor 20 nemzetközi nagyvállalatának részvényeitől függ majd (például RWE, Tokyo Gas, Solarworld, Vestas Wind System, Total, Furgo). Az alap fix minimumhozama 14 százalék lesz (számításunk szerint évi 4,3 százalék), a maximumhozam 70 százalék (évi 18,5 százalék), a kettő között pedig a részvénykosár értéknövekedésének 60 százaléka jár. Ebből következik, hogy több mint kétszeresére, 116,7 százalékra kéne emelkednie a három év alatt a részvénykosár értékének, hogy a maximális hozamot kapják a befektetők.
Ugyanebben az időszakban kínálják a K&H Euró Fix Plusz 4 névre keresztelt alap jegyeit is, amely szintén hároméves, de részvénykosara 30 vezető európai nagyvállalat részvényeiből áll (például Aegon, Allianz, Deutsche Bank, Danone, KBC Groep, Nokia, Peugeot). A hozam minimuma 6 (éves szinten 1,9) a maximum pedig 40 (évi 11,4) százalék, a jegyzés utolsó napjától a kifizetés kezdetéig (és 365 napos évvel számolva, nem 360-assal, mint az alapkezelő). A részesedés a részvénykosár növekményéből itt csak 50 százalék, így a részvényárak legalább 80 százalékos emelkedése esetén lesz maximális a hozam. Mindkét befektetési jegy ellenértékét 2010. szeptember 2-ától fizetik majd ki.
