A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium, illetve a Budapesti Értéktőzsde láthatóan rendületlenül bízik abban, hogy némi állami bőkezűséggel a parkettre lehet csábítani a cégeket. Az idén ugyanis újra – immár harmadszor – meghirdetik azt a pályázatot, amelynek keretében a BÉT-re történő bevezetés igazolt költségeinek 50 százalékát, legfeljebb azonban 25 millió forintot vissza nem térítendő juttatásként osztanak majd ki a győztes tőzsdeaspiránsoknak. A támogatás célja a közlemény szerint tehát ezúttal is a tőkepiacon keresztül történő forrásbevonás ösztönzése, amely nagyobb rugalmasságot, transzparens cégértékelést és részvényeik tekintetében likviditást biztosít a cégeknek, illetve tulajdonosaiknak, sőt bővíti a tőzsdei befektetési lehetőségeket, így az egész tőkepiacra pozitív hatást gyakorol. Tavalyhoz képest az sem változott, hogy a támogatásra az európai gazdasági térség valamely tagállamában székhellyel rendelkező gazdasági társaságok pályázhatnak, csupán az a feltétel, hogy a pályázat benyújtását megelőzően a pályázó csatlakozzon a BÉT által létrehozott Tőzsdeképes Cégek Klubjához.
A pályázóknak vállalniuk kell, hogy a kibocsátott részvényeket 2008. május 31-éig bevezetik a Budapesti Értéktőzsdére, és a bevezetést követően legalább két évig a tőzsdén is maradnak. A beadásra 2007. július 2. és október 31. között kerülhet sor; az elbírálás folyamatos, a lebonyolítást a GKM által megbízott közreműködő szervezet, a MAG – Magyar Gazdaságfejlesztési Központ végzi.
A keretösszeg idén is 100 millió forint, de a GKM már jelezte, hogy amennyiben ez szükséges, a keret más forrásból kiegészíthető. Szkeptikus tőkepiaci szakértők az utóbbit azonban erősen kétlik az elmúlt két év sanyarú tapasztalatai alapján. Legelső alkalommal ugyan négyen is – Állami Nyomda, Bookline.hu, Genex, TvNetWork – kaptak a pénzből, de csupán három részvény került a BÉT-re, miután a Genex visszalépett. (A cégek közül egyébként csupán az Állami Nyomda produkál jelentősebb forgalmat.) Nem sikerült túl jól a 2006-os pályázat sem: a Genex ugyan ismét nyert, sőt a párizsi és a prágai tőzsdén már jegyzett nemzetközi ingatlancég, az Orco, valamint a Regionális Fejlesztési Vállalat (RFV) is részesült támogatásban. A június elsejei határidőig azonban csak a gyakorlatilag nullaszázalékos közkézhányaddal rendelkező RFV került be, a Genex ismét nem élt a lehetőséggel, az Orco részvényei pedig kicsúsztak a határidőből. A luxemburgi bejegyzésű cég papírjaival a most zajló nyilvános tőkeemelés lezárulta után a hónap végétől feltehetően mégiscsak lehet kereskedni a BÉT-en, bár így már elesnek az állami dotációtól.
