BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rahimkulov tovább vette a Molt

2007. június 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap újabb bejelentéssel igazolta a tőzsdei pletykákat Megdet Rahimkulov, a BÉT legnagyobb egyéni befektetője. Cége, a Firthlion Ltd tovább vette a Mol-részvényeket, 395 ezer darab papírt vásárolt június 8-án és 11-én, aminek következtében összesen 5 millió 173 ezer 875 Mol-részvénnyel rendelkezik. A bejelentésre azért került sor, mert ezzel a mennyiséggel a Firthlion befolyása egyedül is meghaladja a bejelentésköteles 5 százalékot, egészen pontosan 5,256 százalék.
A bejelentésekből bizonyosan nem mondható meg, hogy a Rahimkulov család mekkora befolyással bír a Molban, hiszen májusi bejelentésük a család (együttesen a Firthlion, a Charing Investments Ltd. és az Általános Értékforgalmi Bank összes részvényeire vonatkozó) befolyásáról szólt, aminek legnagyobb részét ráadásul a Kafijat Zrt.-n keresztül gyakorolták. Most viszont csupán a Firthlion befolyásnövekedéséről szól a bejelentés. Így egyelőre csak annyit lehet tudni a Rahimkulov család befektetéséről a Molban, hogy ha május 25-e óta kizárólag csak a Firthlion vásárolt és más szereplő egyáltalán nem hajtott végre semmilyen tranzakciót, a család összes befolyása akkor is 5,85 százalék lenne. Ez azonban csak feltételezés, a további vásárlások nem zárhatók ki és a tíz százalék eléréséig nem is bejelentéskötelesek.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet