A múlt pénteki jelentős gyengülés után hétfőn korrigált a magyar fizetőeszköz, az euró árfolyama a korábbi 256 forint körüli szintről a reggeli nyitásra 254 forintra esett vissza. A nap során szinte elhanyagolható forgalomban tovább erősödött a forint, kora délután már 253,50 forintért mérték a közös európai devizát. Geszti Pál, az ING devizakereskedője elmondta, a forint az elmúlt napokban valószínűleg elérte a mélypontot, ha a régióban nem történik semmi rendkívüli esemény, akkor az erősödés kitarthat a hét hátralévő részében. Ennek eredményeként akár 251 forintig is eshet az euró árfolyama, itt van ugyanis egy jelentősebb támaszszint.
A mai inflációs adat esetleg némi élénkülést hozhat a piacon, mert a KSH által publikálandó számok a jegybank következő kamatdöntését befolyásolhatják. A makroelemzők egyelőre nem várnak kamatcsökkentést a monetáris tanács következő ülésétől a globálisan emelkedő kamatkörnyezet, a bérek alakulása és a viszonylag gyenge forint miatt. A pénteki ugrás után tegnap süllyedtek a hozamok a másodpiacon. A 12 hónapos kincstárjegy irányadó hozama nem változott, a többieké viszont 1–10 bázisponttal csökkent.
