BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átlagon felüli osztalékra lehet fogadni a Citibanknál

2007. június 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Két újabb, részvényindexekhez kötött kamatozású kötvényt kínál ügyfeleinek a Citibank, amely eddig is nagyjából havonta hozott forgalomba ilyen, a hazai garantált alapokhoz hasonló működésű papírokat. A mostaniak kamata az átlagon felüli osztalékot fizető európai részvényeket tartalmazó Dow Jones Eurostoxx Select Dividend 30 index és az európai blue chip-index, a Dow Jones Eurostoxx 50 teljesítményétől függ. Amennyiben az osztalékpapír-index növekedése legalább 7 százalékkal felülmúlja a másikét, a kötvény az eredetileg befektetett összegre évi 15 százalékos kamatot fizet forintban vagy 8 százalékosat euróban (az euróban vásárolható sorozatnál). Ellenkező esetben nulla a kamat.
Ha a minimális 7 százalékos növekedés már az első év után bekövetkezik, akkor a papír 15 százalékos kamattal (kicsivel kevesebb, mint évi 15 százalékos tényleges hozammal) már az első év után lejár; ha a második után következik be, akkor 30, ha a harmadik év végéig, akkor 45 százalékos a nominális kifizetés (ez utóbbi mintegy évi 13,1 százalékos hozamot jelent). Az osztalékindex egyébként az utóbbi öt évben lényegesen jobban teljesített, mint társa, növekedése amannak több mint kétszerese, 100 százalék feletti érték volt.
A papírokat a Paribas Arbitrage Issurance B.V. bocsátja ki és a BNP Paribas Bank garantálja. A forintos sorozat június 4-e és június 28-a között, az eurós június 4-től július 13-ig jegyezhető (így a futamideje is 10 nappal tovább, 2010. július 20-ig tart). A forgalmazó az eladásnál összegtől és devizától függően 1,2–1,7 százalékos jutalékot számol fel, a másodlagos forgalomban vállalt árjegyzésnél 1 százalékos vételi és eladási árrést alkalmaz.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet