BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rahimkulov tíz százalékra tör

2007. június 7. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OMV mellett újabb tízszázalékos Mol-tulajdonos léphet a színre Megdet Rahimkulov személyében, akiről a HVG azt írta – az üzletember környezetéből származó információkra hivatkozva –, elérendő cél számára a Molban (és az OTP-ben is) a tízszázalékos tulajdonrész. A Molban való további tulajdonszerzésének mindenesetre sem jogi, sem alapszabályi akadálya nincsen, még a szavazati korlát is csak 10 százaléknál lép be. A további öt százalékot tehát nyugodtan megveheti, sőt nagy részét akár már meg is vehette, hiszen a tíz százalék eléréséig nem kell további bejelentést tennie.
Rahimkulov cégeiben, a Kafijat Kft.-ben és a Firthlion Ltd.-ben állítólag már tőkeinjekciót készít elő (előbbiben állítólag több mint 60 milliárddal készül tőkét emelni), éppen a további tulajdonszerzés finanszírozása érdekében.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet