Június 4-től július 13-ig kínálja újabb garantált alapját az OTP-csoport, a márciusban indult Alfa II. utódját, az ahhoz hasonló Alfa III.-at. Ez a konstrukció is több nemzetközi részvénypiac hozamából kínál részesedést, nevezetesen Nyugat-Európa, Kelet-Közép-Európa, az USA és Japán a célpont, azon kívül mindegyik térség több szektorra oszlik, ezek a pénzügyi szolgáltatások, a távközlés, az energetika és a gyógyszeripar. Összesen 20 részvény emelkedését figyelik, egyenlő, 5-5 százalékos súllyal, térségünkből az OTP, a Magyar Telekom és a Mol is helyet kapott a kosárban.
Az alap futamideje három és negyed év, elvileg 2010. október 15-ig tart, de október 26-án esedékes a tényleges kifizetés. Az első év után, 2008. július 15-én fix 10 százalékot mindenképpen kifizetnek, majd a második év múltán és a futamidő végén a részvényáraktól függő lesz a hozam. A számításnál az egyes részvények áremelkedését egyszerűen átlagolják, de azzal a kikötéssel, hogy mindegyik papír esetében maximum 15 százalékos emelkedést vesznek figyelembe az adott időszakra (egy évre, illetve egy és negyed évre a futamidő végén). Az így kapott átlagot még megszorozzák a hasonló alapoknál elterjedt részesedési mutatóval is, amely 60 és 100 százalék között lehet.
Így végső soron az alap hozama 10 százalék és 40 százalék között lehet nominálisan, ami éves szinten számításaink szerint 3,15, illetve 12,03 százaléknak felel meg (az utolsó jegyzési naptól a tényleges kifizetésig). A maximumhoz azonban az kell, hogy a részvények is mind legalább 15 százalékos mértékben emelkedjenek mindkét periódusban, és a jegyzés után meghatározandó részesedési ráta is elérje a 100 százalékot. A befektetési jegyeket elsősorban magas kamatozású bankbetéttel együtt, „akcióban” kínálják, a jegyzés alatt diszkontárfolyamon. (NAPI Gazdaság, 2007. június 5., 7. oldal.)
